ŞEHİR SEÇİMİ

ANKARAİZMİRİSTANBUL

Şuan Ankara firmaları görüntüleniyor. (671 firma kayıtı)

Hizmet Listesinden Seç
Ankara Semt Listesinden Seç
  • Ankara Lokanta

Tüm Sektörel Firma Rehberi

"Ankara Palas Devlet Konukevi" sayfasını görüntülemek üzeresiniz

Sitemizde yayınlanan tüm içerikler bilgilendirme ve firmaların tanıtımı amaçlıdır. Hiçbir şekilde öneri veya tavsiye niteliği taşımamaktadır.
Web sitemizde yayınlanan tüm içerikler firmaların kendilerine aittir.
Bilgiler otomatik olarak web sitelerinden veya bilinen rehber kaynaklardan derlenmiştir.
Bilgi doğruluğunu kontrol etmek bilgiyi kullanacak kişi/kurum sorumluluğundadır. Bilgilerin hatalı olması durumunda doğru veriler ile düzeltilmesini veya tamamen kaldırılmasını talep edebilirsiniz.


OKUDUM, ANLADIM

|

 

 

Bu firma bilgilerinde bir hata mı var ? Düzeltmemize yardımcı olun

Belirttiğiniz sorun zaman ve ip değeriniz (35.168.110.128) ile birlikte kayıt edilecektir.

 

Hizmetleri : Misafirhane

Ankara Palas Devlet Konukevi Hakkında

Cumhuriyet'in ilk kuruluş yıllarının bugün de sevilen ve takdir edilen mimari örneklerinden biri olan Ankara Palas, halen Dışişleri Bakanlığı'na bağlı bir döner sermaye işletmesi olarak, Türk ve yabancı konuklara, Atatürk'ün ayak bastığı özgün tarihi ortamında hizmet sunmaktadır.Bugünlerde Rağbet ÇokSon zamanlarda özel veya resmi birçok kokteyl, yemekli toplantı, konferans ve resepsiyonun düzenlendiği Ankara Palas, özellikle Cumhuriyet'in ilk yıllarının ilginç ortamının gizemini hissetmek, Cumhuriyet ruhunu mimaride yakalamak isteyenler için Ankara'da her geçen gün daha fazla bir çekim merkezi haline gelmektedir.Eskiden Nasıldı ?Cumhuriyet'imizin ilk yıllarında Ankara Palas, eski Meclis Binası'nın tam karşısında yeraldığından, Ankara siyasi kulisinin merkezi konumundaydı. 1930'larda milletvekilleri, sanatçılar, gazeteciler burada buluşur, günlük politika tartışmaları yapar, hatta bazı yasaların taslakları burada oluşturulurdu. Atatürk, Meclis konuşmalarından sonra günün yorgunluğunu bu binada giderir, arkadaşlarıyla burada konuşmalar yapardı.Sosyal Reformlar. Kadın Erkek EşitliğiCumhuriyet'in kuruluşu ile birlikte Atatürk'ün Türk toplum hayatına getirmek istediği bazı yeniliklerin Ankara Palas'ta başlatıldığı, kadınların sosyal ortama erkeklerle eşit biçimde girmesinin ilk adımlarının Ankara Palas'ta, Atatürk'ün bizzat önayak olmasıyla düzenlenen sosyal etkinliklerle atıldığı bilinmektedir.O zamanlar Ankara Palas, gerek müşterileri gerek mimari yapısı bakımındanAnkara'nın gözde lokantası ve bir bakıma en büyük "kulübü" idi.O tarihlerde devlet erkanını da topluca ağırlayacak başka bir yer olmadığından,yurtdışından gelen heyetler ve konuklar da burada misafir edilirdi. Ankara Palas'ta yaz akşamları Orhan Veli ve Yahya Kemal gibi yazarların katıldığı müzikli yemekler de verilir, sanat söyleşileri düzenlenirdi.Ankara Palas, bu özelliğini 1960'lara kadar korudu. Zamanla şehir merkezininKızılay'a ve Bakanlıklar'a kayması nedeniyle eski önemini geçici bir süre için yitirdi ise de, 1982'de Dışişleri Bakanlığı'nın çabalarıyla, ciddi ve kapsamlı bir restorasyona tabi tutulduktan sonra tekrar gözde bir mekan haline geldi. Binanın düzenli bakım ve onarımı da halen Dışişleri Bakanlığının denetimi ve gözetimi altında yapılmakta, yapının tarihi atmosferinin korunmasına özen gösterilmektedir.Bugünlerde tekrar revaçta olan Ankara Palas'ın telefon ve faks numaraları, resepsiyon, kokteyl, yemekli toplantı ve nikah gibi davetlerini burada düzenlemek isteyen tüm kamu kurum ve kuruluşlarımız ile özel ve tüzel kişiler için yukarıda sunulmuştur:

Ankara Palas Devlet Konukevi Hizmet Özellikleri

Ankara Palas Devlet Konukevi hizmet detayları için elimizde henüz bir bilgi yok, bu firma hakkındaki bilgilerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Ankara Palas Devlet Konukevi Fotoğraf Galerisi

Ankara Palas Devlet Konukevi için elimizde kayıtlı fotoğraf bulunmamaktadır. Eğer bu firma için yönetim hakkınız varsa bize yayınlanması için resimlerinizi gönderebilirsiniz.

 

 

 

Ankara Palas Devlet Konukevi Kampanya ve Fırsatlar

Ankara Palas Devlet Konukevi fırsat ve kampanyaları için telefonla aramanız gerekmektedir. Yayınlanan güncel bir fırsatı bulunmamaktadır.

Ankara Palas Devlet Konukevi Ulaşım bilgileri

Ankara Palas Devlet Konukevi firma, Ankara şehrinin Ulus semtinde hizmet vermektedir.

Cumhuriyet Cad. / Ankara açık adresi olarak kayıtlı olup, 03125054243 telefon numarasından tam ulaşım bilgilerini talep edebilirsiniz.

Ankara Palas Devlet Konukevi Kategorileri

Lokanta Düğün Hizmetleri Gıda sektörü

Ankara Palas Devlet Konukevi Tag Bulutu

Ulus Lokanta firmaları Ulus Lokanta şirketleri Ulus Düğün Hizmetleri firmaları Ulus Düğün Hizmetleri şirketleri Ulus Gıda sektörü firmaları Ulus Gıda sektörü şirketleri

 

Sitemizde yayınlanan tüm içerikler bilgilendirme ve firmaların tanıtımı amaçlıdır. Hiçbir şekilde öneri veya tavsiye niteliği taşımamaktadır. sirketadresi.com web sitemizde yayınlanan tüm içerikler firmaların kendilerine aittir. Bilgi doğruluğunu kontrol etmek bilgiyi kullanacak kişi/kurum sorumluluğundadır.

sirketadresi.com © 2022

sirketadresi.com "Doğru Nokta" Projesidir

Talebiniz Gerçekleştirilirken Lütfen BekleyinizBu işlem talebinize göre biraz vakit alabilir.

cvds